implanty.krakow.pl Implanty zębowe
 
zadzwoń
511 511 315
zadzwoń
511 511 315

Licówki Kraków
Divider

/Licówki Licówki
 

Ikonka Zapraszamy do oferty...

implanty zębowe stomatologiczne licowki korony zębowe

Licówki to sposób na poprawę estetyki uśmiechu, z którego korzystają nawet hollywoodzkie gwiazdy. Z pomocą tej techniki stomatologii estetycznej można w bardzo łatwy sposób sprawić, że wygląd zębów pacjenta wyraźnie się poprawi. Każdy, komu zależy na takim właśnie efekcie, powinien zapoznać się z zaletami licówek. Na czym polega ich zakładanie, kiedy można je stosować, a wreszcie, czy stomatolodzy polecają licówki kompozytowe czy porcelanowe – wszystkiego dowiesz się poniżej.

Licówki na zęby – co to jest ?

Wydawać by się mogło, że na to pytanie odpowiedź zna każdy. Jednak wielu pacjentów klinik dentystycznych nie zdaje sobie sprawy, że można w sposób mało inwazyjny poprawić wygląd zębów. Licówki porcelanowe, które mocuje się na przednie zęby, są znakomitym sposobem na uzyskanie estetycznej poprawy przy zachowaniu funkcji zębów. Rzadziej obecnie stosuje się licówki kompozytowe, które cechują się mniejszą wytrzymałością.

Licówki Kraków

Licówki to cienkie płatki porcelany (w wypadku licówek kompozytowych nakłada się taki sam materiał, z jakiego zrobione są plomby), które są nakładane na przednią stronę zębów. Szlachetny materiał przepuszcza i odbija światło w dokładnie taki sam sposób jak zdrowe zęby, dlatego podobnie jak implanty – licówki porcelanowe są nie do odróżnienia od własnych zębów. Licówki na zęby zakłada się przede wszystkim w celach estetycznych. Należy przy tym pamiętać, że to nie tylko dążenie do ideału i próżność. Każdy wie, że wygląd zębów może znacząco wpływać na pewność siebie. Trudno zachowywać się swobodnie, gdy trzeba cały czas pamiętać, by nie otwierać ust podczas uśmiechania się. Dlatego licówki mają naprawdę ogromny wpływ na komfort życia pacjentów.

Licówki Kraków /licowki/

Licówki na zęby Kraków

Kiedy zakłada się licówki kompozytowe lub porcelanowe ?

Licówki porcelanowe znakomicie korygują takie problemy jak:

Niektórzy są przekonani, że można korygować w ten sposób także nierówne ustawienie zębów względem siebie, jednak może się to stać tylko wtedy, gdy wada jest nieznaczna, w praktyce niezauważalna. Żeby licówka spełniała swoją funkcję, musi ona przylegać do powierzchni naturalnych zębów w określony sposób. Ważne jest też fizjologiczne, prawidłowe rozłożenie nacisku na zęby, co w wypadku wad zgryzu bywa problemem.

Jak wygląda zakładanie licówek na zęby ?

Aby zastosować licówki porcelanowe trzeba najpierw zęby odpowiednio przygotować. Tego samego będą wymagały licówki kompozytowe. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że nie w każdym przypadku możliwe jest założenie takiego uzupełnienia. Zęby, na które się je nakłada, nie mogą być za bardzo zniszczone, gdyż wówczas nie trzyma się na nich dobrze. Kiedy pacjent chce założyć licówki na zęby, które mają kilka wypełnionych ubytków, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie korony.

Przejdźmy jednak do konkretów. Po pierwsze, aby założyć licówki, zęby i dziąsła muszą być wyleczone, jeśli jest taka potrzeba. Następnie pacjent zgłasza się do lekarza stomatologii i ustala plan kolejnych wizyt. Jest ich potrzebne kilka, a kolejne kroki wyglądają następująco:

  1. Na pierwszej wizycie przeprowadza się diagnostykę i sprawdza, czy nie ma przeciwwskazań do założenia licówek. Wykonuje się woskowe wyciski.
  2. Następnie omawiany jest plan leczenia, a także wykonywany mock-up (z angielskiego atrapa, model). W stomatologii termin ten oznacza tymczasowe licówki. Chodzi nie tylko o same przygotowania do zabiegu, ale też o sprawdzenie, czy nowy kształt i kolor odpowiadają pacjentowi. W ciągu kilku dni ma on możliwość oswojenia się z tym, jak będzie wyglądał efekt, i przemyślenia, czy coś chce skorygować. Na tym etapie wykonuje się tymczasowe licówki kompozytowe. Tak jak wypełnienia mogą one zostać dopasowane kolorystycznie. Licówki zwykle pacjenci wybierają bielsze niż własne zęby, rzadziej chodzi jedynie o korektę kształtu i powierzchni.
  3. Jeżeli po wcześniejszym etapie nie potrzeba zmian, zęby są szlifowane pod ostateczne licówki porcelanowe. Dobiera się też docelowy kolor z wzornika. Aby zabezpieczyć oszlifowane zęby pacjenta, zakłada się z powrotem do następnej wizyty tymczasowe licówki kompozytowe.
  4. Kiedy licówki porcelanowe są już gotowe, zdejmuje się licówki kompozytowe i mocuje płatki porcelany na powierzchnię zębów, za pomocą tzw. cementu dentystycznego.

Licówki porcelanowe Kraków

Założenie licówek na zęby nie wymaga tak mocnego szlifowania tkanek pacjenta jak zakładanie korony zębowe protetycznej. Licówki porcelanowe cementuje się z twardymi tkankami zębów w sposób bardzo trwały. Prawidłowo wykonane i założone maja trwałość nawet powyżej dziesięciu lat. Wiele zależy oczywiście od zachowywania przez pacjenta należytej higieny i od stanu jego zębów.

Licówki w jeden dzień – czy to możliwe ?

Zazwyczaj wszelkie uzupełnienia ceramiczne wykonywane są przez techników dentystycznych w osobnym laboratorium i trwa to przeciętnie około tygodnia. Docelowe uzupełnienia muszą przecież spełnić większe wymagania niż licówki kompozytowe mocowane tymczasowo. Liczy się nie tylko estetyka i trwałość, ale również idealne dopasowanie, które gwarantuje brak kłopotów i uszkodzeń.

W niektórych przypadkach jednak możliwa do zastosowania jest technologia CEREC, polegająca na stworzeniu uzupełnienia na podstawie trójwymiarowego modelu komputerowego. W ten sposób licówki, korony zębowe i mosty protetyczne są gotowe i ostatecznie zamocowane w ciągu jednego dnia. Gdy u danego pacjenta jest to możliwe, można pominąć etap tymczasowych licówek kompozytowych.

Dlaczego porcelanowe są lepsze od kompozytowych ?

Najczęściej stosowne oraz polecane przez stomatologów zakładających licówki na zęby są licówki porcelanowe. Wynika to przede wszystkim z trwałości i całkowitego bezpieczeństwa dla zdrowia tego materiału. Licówki porcelanowe charakteryzują się dużą bio zgodnością oraz nie powodują ograniczeń podczas gryzienia. Ich trwałość przy utrzymaniu właściwej higieny oraz zdrowych zębach własnych pacjenta to nawet powyżej dziesięciu lat.
Licówki kompozytowe stosuje się zazwyczaj jako tymczasowe nakilka dni, do czasu wykonania docelowych z porcelany na bazie wycisków i wzorników. Niekiedy zdarzają się pacjenci, który decydują się na założenie na nieco dłużej licówek kompozytowych, gdy zależy im na efekcie estetycznym już teraz, natomiast za ceramiczne licówki porcelanowe będą w stanie zapłacić dopiero za jakiś czas. Trzeba jednak wiedzieć, że gdy tylko istnieje możliwość założenia porcelanowych licówek na zęby, licówki kompozytowe nie są zalecane jako stałe uzupełnienie. Ich twardość i szczelność krawędziowa jest nieco inna, a dodatkowo żaden materiał nie imituje naturalnych zębów tak dobrze jak porcelana.

Jakie są przeciwwskazania, by zastosować licówki ?

Chociaż licówki na zęby mogą być stosowane u sporej części pacjentów, jak w przypadku każdej procedury medycznej istnieją przeciwwskazania. Co może uniemożliwić założenie licówek porcelanowych ?

Cena licówek.

Ceny licówek ogólnie są niskie, biorąc pod uwagę jak bardzo mogą poprawić wygląd uzębienia. Ze względu na użyte materiały licówki porcelanowe kosztują więcej od licówek kompozytowych. Zapraszamy do cennika.

Podsumowanie... czy licówki są dla Ciebie ?

Licówki porcelanowe lub kompozytowe to sposób na spełnienie marzeń o pięknym uśmiechu – poprawienie wyglądu przednich zębów, zakrycie nieestetycznych pojedynczych wypełnień, śladów erozji, żółtego koloru itp. Nie w każdym wypadku można je założyć, jednak u pacjenta generalnie zdrowego i dbającego o higienę jamy ustnej nie powinno być przeciwwskazań. Niekiedy, gdy ząb ma już kilka wypełnionych ubytków, lepsze mogą się okazać korony pełnoceramiczne. Należy to umówić dokładnie ze stomatologiem. Trzeba też zadbać o wypełnienie ubytków, uzupełnienie protetyczne brakujących zębów, zdrowie dziąseł. Czas potrzebny na zamocowanie licówek na zęby zależy w dużym stopniu od czasu ich wykonania, jednak nowoczesne technologie pozwalają go skrócić, a pacjent dostaje tymczasowe licówki kompozytowe, by normalnie funkcjonować przez te kilka dni. Licówki porcelanowe nie są tak inwazyjne, jak może się wydawać i nie ma powodów obawiać się komplikacji. Licówki kompozytowe lepiej rozważać jedynie jako tymczasowe rozwiązanie. Warto pamiętać, że inwestycja w uśmiech to inwestycja w pewność siebie i swobodę wyrażania emocji, z którymi łatwiej iść przez życie.

Wpisy cennika powiązane z ofertą

Zapraszamy do przeglądania pełnego cennika.
Nazwa usługi
Cena
Licówka kompozytowa
600 zł
Licówka porcelanowa / ceramiczna
1500 zł
 
 

Implantis Dental Clinic al.I.Daszyńskiego 12/U5, 31-534 Kraków Serdecznie zapraszamy!


Implanty Kraków

Implanty Kraków to klinika dbająca o najwyższe standardy klinika, specjalizująca się w wstawianiu implantów zębowych. Dbamy o to, aby z wysokim standardem usługi szła również rozsądna cena. Cennik implantów zębowych znajduje się na naszej stornie w dziale cennik.
 
 

Implanty stomatologiczne Kraków

Implanty stomatologiczne to przełom w dziadzinie uzupełniania brakujących zębów.
 
 

Implanty zębowe Kraków

Implanty zębowe są uzupełnieniem brakujących zębów. Implanty zębów to estetyczne uzupełnienie uzębienie oparte o nowoczesne materiały, precyzyjnie naśladujące uzębienie pacjenta.
 
 
implanty osstem implanty straumann rtg 3d implanty zimmer era implanty dio Implanty Kraków
Znajdź nas


al.I.Daszyńskiego 12/U5
31-534 Kraków, Polska

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 800-2000
Wtorek 800-2000
Środa 800-2000
Czwartek 800-2000
Piątek 800-2000
Kontakt


Kontakt mailowy
Mail info@kontakt.implanty.krakow.pl

Masz pytania? Zadzwoń.
Telefon 511 511 315

Druga linia
Telefon 511 511 615

Telefony stacjonarne
Telefon +48 12 312 06 36

Pomocne linkiPolityka prywatności
Wykonanie ActivePage.pl